Grudziądzanki znów to zrobiły! Basketstal lepszy od Lidera Swarzędz!

2021-05-29 18:06
basket grudziadz 2
Autor: Nadesłane Grudziądzanki wygrały już drugi mecz w turnieju półfinałowym

Koszykarki Basketstal Grudziądz kontynuują świetną passę! Podopieczne trenera Marcina Gralaka w drugim meczu turnieju półfinałowego pokonały UKS Lider Swarzędz 49:39.

Grudziądzanki do dzisiejszego meczu podchodziły po piątkowej wygranej z Katarzynkami Toruń. Z kolei zawodniczki ze Swarzędza ograły na inaugurację turnieju koszykarki z Grodziska Mazowieckiego.

W pierwszej kwarcie skuteczniej zagrały młode koszykarki UKS Lidera. Swarzędz po pierwszych 10 minutach prowadził 12:8.

W drugiej odsłonie meczu grudziądzanki wzięły się do pracy i szybko odrobiły stratę. W pewnym momencie tej części gry wyszły nawet na 4-punktowe prowadzenie. Dobra końcówka przyjezdnych spowodowała jednak, że na przerwę obie drużyny schodziły przy remisowym wyniku 20:20.

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Marcina Gralak zdominowały już zdecydowanie swoje rywalki. Basketstal wygrał 16:9 i objął prowadzenie w całym spotkaniu.

Ostatni akt meczu po raz kolejny potwierdził znakomitą formę grudziądzkiego zespołu. Koszykarki z naszego miasta kontrolowały przebieg spotkania i do końcowej syreny utrzymały spokojną przewagę wygrywają 49:39.

O godzinie 18:30 rozpocznie się drugi mecz, w którym zmierzą się GKK Grodzisk Mazowiecki z Katarzynkami Toruń.

Zakończenie półfinałowych zmagań w Grudziądzu już jutro (30 maja). O godzinie 10 Katarzynki Toruń zmierzą się z UKS Lider Swarzędz. Z kolei o 12:30 ostatni mecz turnieju. Grudziądzanki zagrają z GKK Grodzisk Mazowiecki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl