Autor: Olimpia Grudziądz Zwycięską bramkę dla Olimpii zdobył Amarildo

Piłka Nożna

Gol w pierwszych sekundach zadecydował! Olimpia Grudziądz ze skromną wygraną

2023-04-01 18:41

O zwycięstwie piłkarzy Olimpii Grudziądz zadecydowała bramka z 18. sekundy spotkania. Do siatki gości trafił Amarildo. "Biało-zieloni" ponownie zostali liderem tabeli.

Obie drużyny do sobotniego spotkania podchodziły po przegranych meczach. Olimpia przegrała 0:1 w Kleczewie z miejscowy Sokołem. Z kolei Vineta na własnym stadionie poległa z Polonią Środa Wlk. 1:3.

Pierwszy - i jak się później okazało - decydujący o losach pojedynku cios grudziądzanie wyprowadzili... w 18' sekundzie. Piłkę w polu karnym przyjezdnych przyjął Amarildo. Brazylijczyk bez chwili zawahania uderzył i pewnie pokonał golkipera gości. Olimpia prowadziła 1:0 i utrzymała je do końca.

Olimpia dzięki tej wygrane awansowała z powrotem na pozycję lidera tabeli. Druga Pogoń II Szczecin ma dwa oczka mniej, ale jedno spotkanie zaległe do rozegrania.

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski, Hubert Mich, Sebastian Rogala, Piotr Owczarek, Marcin Warcholak, Patryk Skórecki, Kamil Kurowski, Kacper Jarzec, Patryk Winsztal, Sebastian Olszewski, Amarildo.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Jose Cabrera, Szymon Stanisławski, Konrad Gutowski oraz Jan Bonikowski.

Vineta Wolin: Oskar Rechtziegel, Marek Niewiada, Jakub Ostrowski, Kacper Litwin, Kryspin Leśniak, Marcin Wawrzyniak, Vaja Ivaniadze, Adam Nagórski, Mateusz Koniuszy, Szymon Kurczak, Kamil Wiśniewski.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Radosław Cyburt, Roman Hutyria, Kacper Żmudź, Szymon Emche.

Kolejny mecz "Biało-zieloni" rozegrają na wyjeździe. W najbliższy piątek (7 kwietnia) zmierzą się na wyjeździe z Jarotą Jarocin. Początek o godzinie 16.