Gmina Grudziądz. Dokończenie prac w GOK-u stoi pod znakiem zapytania. Chodzi o pieniądze

2022-10-06 12:39
gok maly rudnik
Autor: Nadesłane / Gmina Grudziądz Wizualizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku (gm. Grudziądz)

Przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku została wstrzymana. Wykonawca inwestycji zażądał od władz gminy Grudziądz większych pieniędzy. Złożony wniosek o waloryzację kosztów jest aktualnie weryfikowany.

Zamiast ścian, stawiają żądania. Dokończenie kluczowej dla gminy Grudziądz inwestycji, a taką z pewnością jest przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku stanęło pod znakiem zapytania.

Cały kontrakt jest na 7,2 miliona złotych. Wykonawca zwrócił się do nas o ponad milion złotych waloryzacji. Uzasadnia to wzrostem cen materiałów, usług oraz brakiem dostępności niektórych komponentów - mówi Jacek Zyglewicz, zastępca wójta gminy Grudziądz.

Ośrodek w Małym Rudniku to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w tej części gminy. Przebudowa obiektu jest już na wykończeniu.

Na 80 procent GOK jest wykonany. Brakuje elementów wykończenia, jak i elementów wyposażenia scenicznego. Nagłośnienie już jest, wyposażenie węzła kuchennego również jest dostarczone. Ten zakres prac jest obecnie bardzo posunięty - dodaje przedstawiciel władz gminy.

W ramach przebudowy GOK zyska m.in. nową salę koncertową, zaplecze kuchenne, czy chociażby windę dla osób niepełnosprawnych.

O tym, czy prace zostaną wznowione zadecydują gminni urzędnicy. Wniosek wykonawcy inwestycji jest przez nich obecnie weryfikowany.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE