Filmowe premiery nie tylko w kinie! "Szept gwiazd" już we wtorek w grudziądzkim planetarium

2022-09-26 15:34
film planetarium
Autor: Radio Eska Wydarzenie odbędzie się w grudziądzkim planetarium

Twórczości zespołu Voices Of The Cosmos w filmowej pigułce. To dokument i teledysk w jednym. Premiera filmu "Szept gwiazd" już jutro (wtorek, 27 września) w grudziądzkim planetarium. Początek o godzinie 18.

Voices Of The Cosmos to zespół składający się z pasjonatów, którzy pochodzą z Torunia i Grudziądza. Grupa nagrywa płyty z muzyką elektroniczną - to dźwięki kosmosu. Rejestrują je m.in. w obserwatoriach.

Voices Of The Cosmos - skład zespołu

Grupa składa się z trzech członków: Rafał Iwański z Torunia, Wojciech Zięba z Grudziądza oraz astronom Sebastian Soberski również z Grudziądza. 

Premierowy pokaz filmu "Szept Gwiazd" zaplanowano już na jutro - wtorek (27 września) na godzinę 18 w w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu. Udział w spotkaniu będzie bezpłatny.

Premiera filmu "Szept Gwiazd" - program spotkania:
  • Prelekcja "Kosmiczne sygnały"
  • Premiera filmu dokumentalnego "Szept gwiazd"
  • Spotkanie z twórcami projektu oraz filmu

Powstanie filmu dofinansowanie zostało ze stypendia kulturalnego prezydenta Macieja Glamowskiego. Członkowie grupy otrzymali na ten cel 5 tys. złotych. Samo spotkanie z premierowym pokazem wpisuje się z kolei w Obchody Roku Mikołaja Kopernika Ekonomisty 2022 w Grudziądzu.

Film "Szept Gwiazd" - opis filmu

To projekt filmowy będący syntezą teledysku i filmu dokumentalnego, oparty na historii założenia i twórczości zespołu VOICES OF THE COSMOS. Dla bohaterów filmu przestrzeń kosmiczna jest źródłem niesamowitych możliwości dźwiękowych."SZEPT GWIAZD" został zrealizowany przez Mateusza Matyasika – filmowca, fotografa i kulturoznawcę, któremu nie są obojętne kosmiczne brzmienia i przestrzenie. Z pasji do kinematografii realizuje różnorodne materiały filmowe, projekty audiowizualne. Poprzez zrealizowany materiał poświęcony VOICES OF THE COSMOS starał się jak najwierniej oddać intencje muzyków i astronoma oraz wyjątkowy klimat, w który wprowadzają swoich odbiorców. Film ma na celu promocję w Polsce i za granicą wyjątkowej twórczości dźwiękowej wywodzącej się z Torunia i Grudziądza, silnie osadzonej w kontekście astronomicznym.

W spotkaniu z premierą mogą wziąć udział osoby powyżej 10. roku życia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Brama zmiażdżyła Oliwierka na oczach babci
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE