onko mikolaje

i

Autor: Łukasz Piekarski Finał akcji zaplanowano na 18 grudnia

Czas na finał akcji "Onko-Mikołaje" w Grudziądzu. Trwa pakowanie prezentów

2022-12-13 1:28

Listy do Mikołaja napisane, czas na pakowanie prezentów. Trwają przygotowania do finału akcji „Onko-Mikołaje”, która po raz drugi organizowana jest w Grudziądzu.

Akcję już po raz drugi w Grudziądzu organizuje stowarzyszenie "Uśmiech Nadziei Dzieciom". Odzew ze strony mieszkańców - podobnie jak przed rokiem - był bardzo duży.

Wszystkie dzieci, które pisały listy znalazły świętych Mikołajów. Dla pozostałych w tej chwili są także kompletowane paczki - mówi Aleksandra Pasis ze stowarzyszenia "Uśmiech Nadziei Dzieciom".

Wśród prezentów dominują głównie zabawki i słodycze. Nie brakuje również gadżetów i bonów podarunkowych.

Są to m.in. vouchery do sklepów z kosmetykami, czy odzieżą. Nie brakuje również sprzętów elektronicznych, m.in. słuchawek, czy powerbanków lub pendrive - dodaje wolontariuszka.

Finał już w najbliższą niedzielę

Obecnie paczki są pakowane. Prezenty do podopiecznych Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu zostaną dostarczone na koniec obecnego tygodnia.

Finał akcji planowany jest na niedzielę, 18 grudnia. Wtedy ze wszystkimi paczkami udamy się do domu dziecka. Dodam, że mamy w planie jeszcze jedną niespodziankę, ale o niej dowiemy się w niedzielę na miejscu - przekazuje Aleksandra Pasis.

Termin dostarczania prezentów minął 9 grudnia. Organizatorzy postanowili jednak przedłużyć go do początku tego tygodnia.

Na spóźnialskich, ale chętnych do pomagania czekamy jeszcze we wtorek do godziny 16 w pracownik krawieckiej "Ami" przy ulicy Groblowej 11 - kończy wolontariuszka.

Do akcji przyłączyli się m.in. policjanci, strażacy oraz lokalne szkoły podstawowe i średnie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE