widejko olimpia grudziadz

Autor: Olimpia Grudziądz Jedną z bramek dla Olimpii Grudziądz zdobył Bartosz Widejko (na zdjęciu)

Co za końcówka Olimpii Grudziądz! Gol w doliczonym czasie i wygrana z Błękitnymi!

2021-05-08 15:33

Piłkarze Olimpii Grudziądz z drugą wygraną z rzędu. "Biało-zieloni" po niesamowitej końcówce pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard 3:2. Zwycięską bramkę zdobył w 94' minucie z rzutu wolnego Mikołaj Gabor.

Pierwsi cios zadali gospodarze. W 31' minucie Nikodema Sujeckiego pokonał Damian Niedojad. Błękitni z prowadzenia cieszyli się raptem przez 240 sekund. W 35' minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Bartosz Widejko z grudziądzkiej Olimpii.

Do końca pierwszej połowy spotkania pomimo kilku dogodnych okazji z obydwu stron wynik nie uległ już zmianie. Na przerwę piłkarze schodzili przy remisowym rezultacie 1:1.

Drugą połowę - podobnie jak pierwszą - dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. W 52' minucie Błękitnych na prowadzenie wyprowadził Michał Cywiński.

Atomową końcówkę meczu zaliczyli za to piłkarze Olimpii. Grudziądzanie najpierw na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu zdołali doprowadzić do remisu. Bramkę dla zespołu Zbigniewa Smółki zdobył Szymon Jarosz.

Jakby tego było mało, gospodarze na początku doliczonego czasu osłabili się. Za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę z boiska wyleciał Aleksander Theus.

Decydujący o losach strzał padł w 94' minucie. Do piłki ustawionej na rzut wolny podszedł Mikołaj Gabor. Skrzydłowy Olimpii w drugim, kolejnym meczu trafił do siatki, zapewniając tym samym "Biało-zielonych" komplet punktów.

Olimpia po tej wygranej zbliżyła się do bezpiecznej strefy w tabeli, która zapewnia utrzymanie w drugiej lidzie na kolejny sezon.

Błękitni: 12. Tobiasz Weinzettel - 17. Aleksander Theus, 25. Daniel Wajsak, 4. Bartłomiej Mruk, 14. Bartosz Sitkowski - 23. Mateusz Bochnak (75, 21. Adrian Kwiatkowski), 10. Dawid Polkowski (89, 13. Kamil Walków), 8. Hubert Krawczun, 7. Michał Cywiński (71, 6. Filip Karmański), 18. Błażej Starzycki (88, 20. Tomasz Kaczmarek) - 9. Damian Niedojad

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 17. Szymon Jarosz - 8. Mikołaj Gabor, 23. Michał Graczyk, 19. Grzegorz Gulczyński (75, 7. Najim Romero), 16. Oskar Kalenik (66, 14. Patryk Leszczyński; 88, 64. Jakub Nawrocki), 3. Bartosz Widejko (75, 25. Damian Ciechanowski) - 10. José Embaló, 9. João Criciúma (66, 20. Grzegorz Płatek)