Biblioteka w Grudziądzu zaprasza na kolejne spotkanie autorskie w sieci [AUDIO]

2020-11-20 14:26 Łukasz Piekarski
książki grudziadz
Autor: Pixabay W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja projektu

Przed nami dwa ostatnie spotkania autorskie w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga”. W związku z obostrzeniami spotkania z autorami odbywają się w sieci.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja

Pierwsze z nich już w przyszły poniedziałek (23 listopada) o godzinie 18 Gościem będzie Magdalena Grzebałkowska.

To autorka bestsellerowych książek: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" oraz "Beksińscy. Portret podwójny".Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku zdobyła nagrodę Nike Czytelników za książkę "1945. Wojna i pokój". Książka ta otrzymała również tytuł Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii literatura faktu - mówi Barbara Labocha-Zielińska z Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Świąteczna zbiórka żywności w nowej formule [AUDIO]

Ostatnie spotkanie w projekcie zaplanowano z kolei na 26 listopada. Z mieszkańcami Grudziądza w formie on line spotka się Eliza Piotrowska.

Eliza Piotrowska to autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Współpracuje z czasopismami dla dzieci ("Świerszczyk", "Mały Przewodnik Katolicki") oraz pismami dla dorosłych poświęconymi literaturze dla dzieci. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.Autorka przewodników dla dzieci m.in. o Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Rzymie, serii książek o Cioci Jadzi oraz Święci Uśmiechnięci. Tłumaczyła serię o Tupciu Chrupciu - dodaje nasza rozmówczyni.

Spotkanie z Elizą Piotrowską zaplanowano na godzinę 17. Wydarzenia transmitowane będą na facebooku biblioteki miejskiej.

O spotkaniach autorskich opowiada Barbara Labocha-Zielińska z Biblioteki Miejskiej. Posłuchaj: