bartkowiak gkm grudziadz

Autor: GKM Grudziądz (Mariusz Nasieniewski) Mateusz Bartkowiak (na zdjęciu) wywalczył 8 oczek i zajął 6 pozycję

Bartkowiak 6, Zieliński dopiero 16. Jakub Miśkowiak wygrywa Srebrny Kask w Bydgoszczy

2021-05-20 21:07

Mieszane uczucia po bydgoskim finale Srebrnego Kasku w grudziądzkich szeregach. Z dobrej strony pokazał się Mateusz Bartkowiak. Wychowanek gorzowskiej Stali wywalczył 8 oczek. Zdecydowanie poniżej oczekiwań wypadł drugi z juniorów GKM-u, Denis Zieliński. W zawodach triumfował Jakub Miśkowiak.

Mateusz Bartkowiak szczególnie dobrze zaprezentował się w dwóch pierwszych startach. Zaliczył pierwsze i drugie miejsce i z dorobkiem pięciu oczek plasował się w czołówce całej stawki. Dużo gorzej bydgoskie zawody zaczął Denis Zieliński. Młodzieżowiec GKM-u za każdym razem dojeżdżał ostatni.

W drugiej części turnieju Bartkowiak nieco spuścił z tonu, tracąc tym samym szansę na miejsce medalowe. Nieco lepiej - z naciskiem na "nieco" - zaczął jeździć Zieliński. Junior grudziądzkiego zespołu w ostatnich dwóch startach wywalczył dwa oczka.

Ostatecznie Mateusz Bartkowiak na bydgoskim owalu zdobył 8 oczek i uplasował się na 6. miejscu. Z kolei Denis Zieliński ze skromnym dorobkiem dwóch punktów był dopiero 16. W całych zawodach wygrał Jakub Miśkowiak. Zawodnik Włókniarza Częstochowa wyprzedził Mateusza Świdnickiego oraz Wiktora Jasińskiego. Miejsce tuż za podium przypadło Wiktorowi Lampartowi.