mks grudziadz

Autor: Pixabay MKS Grudziądz wciąż jest ostatni w tabeli Ligi Centralnej

Bardzo trudna sytuacja MKS-u Grudziądz. O utrzymanie będzie ciężko

2022-05-01 16:54

W bardzo trudnej sytuacji są szczypiorniści MKS-u Grudziądz. Podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego w miniony weekend przegrali kolejny mecz w Lidze Centralnej z rzędu. Grudziądzanie przez to są wciąż na ostatnim miejscu w tabeli.

Początek spotkania w Wągrowcu zapowiadał niezwykle wyrównany mecz. Na tablicy wyników przez pewien czas utrzymywał się nawet rezultat remisowy 8:8. W drugiej części pierwszej połowy gospodarze zaczęli jednak budować swoją przewagę. Ostatecznie na przerwę Nielba schodziła przy prowadzeniu 16:14.

Po zmianie stron gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo, którego nie dotrzymali grudziądzanie. W konsekwencji kolejna porażka MKS-u stała się faktem. Nielba Wągrowiec wygrała 32:23, co bardzo skomplikowało sytuację ligową zespołu trenera Sylwestra Ziółkowskiego.

Obecnie w tabeli Ligi Centralnej grudziądzanie zajmują ostatnie miejsce. Do bezpiecznej pozycji (zajmują ją Warmia Olsztyn) MKS traci już 9 oczek, co przy trzech meczach do końca oznacza praktyczną utratę szans spokojne utrzymanie się.

Szansą wciąż może być zajęcie miejsca trzynastego. Istnieje szansa, że przedostatnia pozycja w Lidze Centralnej pozwoli na grę w barażach o utrzymanie. Do niej podopieczni trenera Ziółkowskiego (zajmuje je Miedź Legnica) tracą już tylko dwa oczka.

Szansa na poprawę sytuacji już w przyszłą sobotę (7 maja). MKS zagra we własnej hali z Ostrovią Ostrów Wlk. Początek tego spotkania o godzinie 17.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Barwy szczęścia, odcinek 2625: Szokujące odkrycie w sprawie porwania Tadzia! Lilly nie da o sobie zapomnieć Kajtkowi – ZWIASTUN