Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w Santoku. Udogodnienia dla mieszkańców

2022-12-28 13:49
GminaSantokAutobus
Autor: fb.com/Marcin-Gromadzki-Public-Transport-Consulting

Od 1 stycznia 2023 roku na terenie Gminy Santok będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji publicznej. Jak będzie wyglądała tablica odjazdów na poszczególnych przystankach? Sprawdziliśmy.

Rozkład jazdy autobusów w Santoku 2023. Jaki będzie rozkład jazdy w gminie Santok 2023?

- Nieco zmodyfikowana - w stosunku do poprzednich lat - siatka połączeń ma być jeszcze bardziej przyjazna dla mieszkańców i zapewnić nie tylko dojazdy dzieciom do szkół obwodowych na terenie gminy, ale także (osobom uczącym się w szkołach ponadpodstawowych lub pracującym poza terenem gminy) dojazd do szkół i zakładów pracy zlokalizowanych w Gorzowie Wlkp - informuje Agnieszka Wiśniewska z gminy Santok.

Rozkład jazdy autobusów w gminie Santok 2023

Rozkład jest bardzo rozbudowany. Czy bardzo się różni od poprzedniego? Sprawdźcie koniecznie.

Jaki przewoźnik będzie świadczył usługi w gminie Santok?

27 grudnia Wójt gminy Santok, Paweł Pisarek, podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wlkp. Spółka z o.o. reprezentowanym przez prezesa Krzysztofa Częstochowskiego, na mocy której PKS będzie świadczył usługi w ramach publicznego transportu zbiorowego mieszkańcom gminy Santok.

- Uruchomienie gminnego transportu publicznego było możliwe dzięki jego dofinansowaniu przez rządowy Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Swój udział w funkcjonowaniu gminnej komunikacji publicznej ma też Urząd Marszałkowski, który pokrywa koszty sprzedaży biletów ulgowych. Reszta kosztów utrzymania „leży” po stronie gminy - podkreśla Agnieszka Wiśniewska.

Gmina Santok zachęca do korzystania z przejazdów. Kupiony w pojeździe bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przesiadek w ciągu następnych 60 minut, a bilet miesięczny do nieograniczonej liczby przesiadek na dowolnej trasie w okresie jego ważności.

Sonda
Dojeżdżasz do pracy/szkoły z gminy Santok do Gorzowa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE