Zbliżeniowo i wygodnie. Za bilet MZK w Gorzowie zapłacimy kartą!

2021-03-22 19:24
Użytkownicy BLIKA zrealizowali transakcje o wartości 24 mld zł.
Autor: materiały UM Gorzów Użytkownicy BLIKA zrealizowali transakcje o wartości 24 mld zł.

W Gorzowie rusza montaż specjalnych urządzeń. Trzy biletomaty pojawią się w różnych częściach miasta. Pasażerowie już pod koniec marca będą mogli skorzystać z bezgotówkowego systemu płatności.

To kolejny krok ku nowoczesnej komunikacji publicznej w mieście. Urządzenia będą montowane w tym tygodniu - od 23 do 29 marca. Pojawią się przy ul. Drzymały przed kasami biletowymi MZK, przy ul. Wróblewskiego przy sklepie Stokrotka oraz przy ul. Marcinkowskiego przy Pegazie.

Mają one działać od 30 marca (wtorek). Płacić będzie można tylko bezgotówkowo czyli kartą płatniczą lub BLIKiem. Pasażerowie kupią w nich bilet jednorazowy, a po kilku tygodniach również okresowy.

MZK wspólnie z Miastem ruszają z pilotażowym programem systemu płatności za bilety. Wcześniej gorzowski przewoźnik wymienił tabor autobusowy i tramwajowy oraz przeprowadził remonta trakcji wraz z infrastrukturą.

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE