Z początkiem lutego rusza nowe przedszkole i żłobek w Ulimiu

2022-01-11 15:22
Gorzów: Ulim
Autor: deszczno.pl

Budynek jest już zbudowany. Trwa wyposażanie go w potrzebne sprzęty, żeby 200 maluchów miało jak najlepsze warunki. Trwa nabór do placówki, która kosztowała gminę grubo ponad 8 mln zł.

W Ulimiu dla maluchów przygotowano super warunki. 1 lutego rusza nowe przedszkole i żłobek. Nabór dzieci trwa. Miejsce znajdzie tam 200 najmłodszych mieszkańców gminy Deszczno. Budynek ma 1500 m kw, gdzie jedno skrzydło przeznaczone jest dla maluchów ze żłobka, a drugie dla trochę starszych przedszkolaków. Do tego są dwa place zabaw. Trwają ostatnie prace.

Doposażamy przedszkole, np. w tej chwili kupujemy talerze, szklanki, patelnie, garnki. To kwota ponad 30 tys. zł, żeby wyposażyć, żeby dzieciaczki miały na czym jeść, a panie w kuchni na czym gotować. To świadczy o skali, wielkości tego budynku - mówi Paweł Tymszan, wójt Deszczna.

Na jednym placu zabaw powstało także boisko do koszykówki i piłki nożnej, z którego popołudniami będą mogli korzystać mieszkańcy. Budowa przedszkola i Klubu Malucha w Ulimiu, była jedną z większych inwestycji w gminie w ostatnich latach. Koszt przekroczył 8 mln zł.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE