Przyjecia zostały wstrzymane na Oddziały Neurologii oraz Rehabilitacji Neurologicznej

i

Autor: MZ Przyjecia zostały wstrzymane na Oddziały Neurologii oraz Rehabilitacji Neurologicznej

Wstrzymane przyjęcia w gorzowskim szpitalu. Co raz więcej zakażeń w Lubuskiem

2020-07-30 14:57

Zamknięty dla nowych pacjentów jest oddział neurologii i rehabilitacji neurologicznej. Wszystko przez koronawirusa.

Jak poinformował na swoich facebookowym profilu Robert Surowiec, wiceprezes lecznicy- procedury bezpieczeństwa zostały wprowadzone po stwierdzeniu dodatniego wyniku w kierunku zakażenia COVID-19 u jednej z pacjentek Oddziału Neurologii.

W lecznicy przy Dekerta, pacjenci przenoszeni między oddziałami mają wykonywane badania pod kątem groźnego patogenu. "Jest to procedura niestandardowa, nieobowiązkowa. Jak się dzisiaj okazało – słuszna" dodaje w poście Surowiec.

W Lubuskiem rośnie liczba zakażonych patogenem. Jest kolejny zgon. W czwartek (30.07) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 pozytywnych przypadkach w naszym regionie. Dwie osoby pochodzą z powiatu gorzowskiego, cztery z międzyrzeckiego, po jednej z sulęcińskiego i świebodzińskiego oraz dwie z Zielonej Góry.

Niestety jest 9 ofiara COVID- 19. To 81-latka z powiatu wschowskiego. Aktualnie w regionie odnotowano 390 przypadków koronowirusa. Jeśli chodzi o Gorzów- jest ich 13, a w powiecie gorzowskim- 7. Najwięcej zachorowało mieszkańców powiatu wschowskiego i świebodzińskiego- po ponad 70. Wyzdrowiało ponad 180 Lubuszan.

Cały czas obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz dezynfekcja rąk.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE