WOŚP w Gorzowie: Identyfikatory, serduszka i gadżety już czekają!

2021-01-27 10:42
gorzów wosp puszki
Autor: materiały sztab klubu "U szefa" Gorzów Tak wyglądają puszki 29 edycji WOŚP.

Pierwotnie kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miała się odbyć 10. stycznia. Jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne przesunięto ją na ostatni dzień stycznia. Z wolontariuszami nie było problemów. Przygotowania na ostatniej prostej.

Około 400 wolontariuszy w niedzielę (31.01) wyjdzie na gorzowskie ulice. Liczą na mieszkańców, bo akurat będzie to handlowa niedziela. Będą zapatrzeni w maseczki i płyny, a w sztabach zachowany będzie reżim sanitarny. Ze względu na obostrzenia puszki wydawane będą dzień wcześniej.

O przygotowaniach mówi Marta Ciećwierz, szefowa sztabu WOŚP w klubie "U szefa" w Gorzowie:

Wolontariusze pojawią się od godz. 7 do 20, kwestować będą w małych grupach. W sztabach puszki oraz pieniądze będą dezynfekowane. Tradycyjnie rozdawane będą serduszka, ale wolontariusze nie będą ich naklejać. Groszówki czy biżuterię większych rozmiarów trzeba przynosić do sztabów.

gorzów wosp ludzie
Autor: materiały UM Gorzów Przedstawiciele gorzowskich sztabów.

Jak podkreślają szefowie gorzowskich sztabów nie chodzi o pobicie rekordu, a o to by po prostu zagrać w szczytnym celu. Pieniądze w ramach 29 edycji WOŚP można już wrzucać. Około 25 puszek stoi w zakładach pracy, firmach i restauracjach. Z kolei w internecie na facebook'u działają tzw. e-skarbony, na które można przelewać pieniądze. W Gorzowie sceny nie będzie, występy i licytacje odbędą się online.

Dla WOŚP jedzie rowerem dookoła Polski

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE