W gorzowskiej bibliotece lokalni wydawcy, autorzy i ich książki

2022-05-26 15:33
Gorzów: biblioteka
Autor: SG WiMBP w Gorzowie.

Zobaczyć i kupić będzie można to, co w ostatnim czasie wyszło o Gorzowie i okolicach. Do tego spotkanie z autorami, rozmowy i… gulasz.

Książki o turystyce, drzewach, historii i krajobrazach. W piątek (27.05) w gorzowskiej bibliotece odbędą się 7. Spotkania Wydawców Regionalnych. Od godziny 13 będzie można spotkać się z lokalnymi autorami i obejrzeć ich najnowsze ​książki, a od 15 będzie można je kupić. Niektóre wydawnictwa będzie można otrzymać za darmo. Publikacje dotyczą lokalnej historii, przyrody czy turystyki. Jednym z autorów będzie Zbigniew Rudziński, prezes gorzowskiego PTTK, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę.

Ona jest bardziej do oglądania. To „Gorzowskie widoki z przeszłości”. Chcę pokazać świat, którego często już nie ma. Chcę pokazać miejsca, w których coś kiedyś było, a teraz już nie ma, albo odwrotnie – mówi Rudziński.

W trakcie spotkania będzie też niespodzianka kulinarna. Dyrektor gorzowskiej biblioteki zapowiada, że uczestnicy zostaną poczęstowani gulaszem.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nie mają nawet miliona mieszkańców. Ile wiesz o tych państwach?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co jest stolicą Czarnogóry?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE