W gorzowskich szkołach jeszcze nie szczepią przeciw COVID-19

2021-09-13 12:17
gorzów szkoła elektryk
Autor: Fragles/ archiwum Czy w gorzowskich szkołach znajdą się chętni do szczepień?

W poniedziałek, w całym kraju miały ruszyć w szkołach szczepienia przeciw koronawirusowi. W gorzowskich placówkach jeszcze zbierane są deklaracja od chętnych. Dyrektorzy szkół poprosili o kilka dodatkowych dni na zorganizowanie całej akcji.

W gorzowskich szkołach szczepienia przeciwko COVID-19 jeszcze się nie zaczęły. Dyrektorzy poprosili o kilka dodatkowych dni na zebranie deklaracji. Nie wiadomo ilu uczniów się zgłosi. Widząc jak wygląda zainteresowanie w kraju, wielu chętnych nie należy się spodziewać. Równocześnie sprawdzane jest, czy w poszczególnych placówkach są odpowiednie warunki, żeby zorganizować punkt szczepień.

Mamy też możliwość skorzystania z oferty firmy, która specjalizuje się w takich szczepieniach, z placówką medyczną, która może to zrobić w sposób mobilny - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Ilu gorzowskich uczniów zechce zaszczepić się w szkołach będzie wiadomo w połowie tygodnia. Zgodnie z rządowymi planami szczepienia w szkołach miały odbyć się między 13 a 19 września.

Czy twoje dziecko jest gotowe na samodzielny powrót ze szkoły?

Pytanie 1 z 9
Czy rozmawiałaś ze swoim dzieckiem o tym, jak się zachować, gdy ktoś obcy je zaczepi?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE