Ukraińcy oblegają dworzec w Rzepinie. Jest całodobowa pomoc

2022-03-14 17:04
rzepin dworzec ukraina 1
Autor: facebook.com/DudzisSławek Tysiące uchodźców w Rzepinie- pokazuje na swoim facebooku burmistrz.

Służby wojewody lubuskiego postawione w stan gotowości. Od kilku dni na niewielki dworzec przyjeżdżają tysiące uciekinierów z Ukrainy ogarniętej wojną z Rosją. To dla nich przystanek do celu podróży np. do Niemiec.

Transgraniczny dworzec w Rzepinie przeżywa oblężenie. To tutaj wysiada mnóstwo ukraińskich pasażerów. Zdarzyła się doba, w której pojawiło się prawie 2,5 tysiąca uchodźców! Policjanci i strażacy skupiają się na pierwszej pomocy. W związku z remontem dworca, które jest sporym utrudnieniem, pojawiły się ogrzewane namioty.

- Chodzi o sprawne przyjęcie tysięcy uchodźców w pierwszym momencie, gdy przyjadą zmęczeni z dziećmi. Mogą potrzebować opieki medycznej, wsparcia socjalnego. Jest kawa, herbata oraz żywność. Służby pracują całą dobę - mówił na konferencji na dworcu Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

rzepin dworzec ukraina 2
Autor: materiały LUW Gorzów Wojewoda lubuski (z lewej) z komendantem lubusikej straży pożarnej na dworcu w Rzepinie.

Na stronie wojewody lubuskiego, ale także marszałka oraz lubuskich miast sporo informacji o pomocy, edukacji czy pracy dla Ukraińców. Działa ogólnopolska telefoniczna infolinia oraz rządowe strony internetowe. Na facebooku powstały liczne grupy pomocowe.

Charytatywny maraton Zumby dla Ukrainy

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE