Trzy nowe profile. Gorzowskie szkoły ponadpodstawowe czekają na chętnych [AUDIO]

2021-05-24 12:14
gorzów szkoła elektryk
Autor: Fragles/ archiwum Czy w gorzowskich szkołach znajdą się chętni do szczepień?

Ruszył elektroniczny nabór do liceów i szkół zawodowych. Dla uczniów przygotowano ponad 2200 miejsc, a więc każdy ma zapewnioną kontynuację nauki. Tylko czy uda się dostać do wymarzonej szkoły? O tym zdecydują punkty z egzaminu i ze świadectwa.

By się zarejestrować, trzeba wejść na stronę miasta, w edukację i w nabory. Wypełniony formularz należy wydrukować i zanieść do wybranej placówki. Czasu jest sporo, bo termin mija 21 czerwca. W tym roku przygotowano nowości. Jakie?

Trzy nowe możliwości dla uczniów- mówi Beata Wachowiak z Wydziału Edukacji UM Gorzów:

W Gorzowie jest prawie 1900 absolwentów klas ósmych. Biorąc pod uwagę także uczniów spoza miasta- magistrat przygotował 2285 miejsc. W szkołach powstaną 73 oddziały: w pięciu ogólniakach – 21, w Szkole Mistrzostwa Sportowego – 1, a pozostałe w szkołach zawodowych.

gorzów szkoła rondo
Autor: Fragles Szafki w IV LO będą mieć nowych właścicieli.

Od wtorku (25.05) ósmoklasiści przystąpią do egzaminów. 2 lipca powinny być znane wyniki. Z kolei lista zakwalifikowanych uczniów do szkół ponadpodstawowych pojawi się 22 lipca. Potem potwierdzanie woli i 2 sierpnia wywieszone zostaną nazwiska uczniów przyjętych do szkół.

Uczniowie wrócili do szkół. Skrajne opinie mieszkańców Lublina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE