Trzecia hala dla ukraińskich uchodźców w Gorzowie. Jakie są potrzeby?

2022-03-21 15:40
gorzów hala ukraina 1
Autor: facebook.com.sp21gorzow Miejsca dla uchodżców w SP nr 21.

Przybywa punktów, w których poszkodowani przez wojnę z Rosją mogą odpocząć i przenocować. Ponad setka łóżek pojawiła się w hali sportowej SP nr 21 na gorzowskich Piaskach. Potrzebna jest pomoc mieszkańców.

Obiekt przy ul. Taczaka nie jest ogrzewany, dlatego trzeba przynosić koce i kołdry. Przydadzą się środki opatrunkowe oraz produkty dla dzieci. Do tego żywność istant czyli gorące kubki, konserwy, ale także plastikowe naczynia. Braki dotyczą także ręczników oraz bielizny osobistej w różnych rozmiarach dla kobiet i dzieci.

gorzów hala ukraina 2
Autor: materiały UM Gorzów Pierwsza "przystań" dla Ukraińców powstała w hali przy Słowiańskiej.

Szkoła poszukuje wolontariuszy, którzy pełniliby dyżury na sali i pomagali. Mile widziane są osoby ze znajomością języka ukraińskiego, ale nie tylko. W tym celu trzeba skontaktować się ze szkołą m.in pod nr tel 95 723 13 22

Dokładną listę potrzeb udostępniono na facebooku SP nr 21. Przypomnijmy- dwa punkty działają w hali sportowej w I liceum przy Puszkina oraz w hali przy Słowiańskiej.

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

QUIZ: Wiosna w PRL-u. Pamiętasz jak ją witano?

Pytanie 1 z 10
Imię Marzanna oznacza:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE