Świecko/Niemcy: Uciekali przed policją, wyskoczyli z auta w krzaki!

2021-12-17 14:30
świecko pościg migranci
Autor: materiały NOSG Po pościgu zatrzyamno pięć osób.

Pościg zaczął się na A2 w okolicach Świecka, a zakończył po stronie niemieckiej. Kierowca i czterech migrantów, troje dorosłych oraz nastolatek, zostało zatrzymanych. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (16/17.12).

Funkcjonariusze z polsko-niemieckiego patrolu wytypowali na autostradzie A2 samochód, który chcieli skontrolować. Kierowca, widząc sygnały świetlne przyspieszył i próbował zgubić jadących za nim mundurowych.

Na terytorium Niemiec kierowca zatrzymał auto, z którego uciekło w pobliskie zarośla czterech mężczyzn. Kierującego 45-letniego Gruzina oraz  jego pasażerów ujęto w kilkanaście minut. Była to troje obywateli Syrii- 14, 26 i 37 lat oraz 25-letni obywatel Iraku. Mieli oni paszporty z białoruskimi wizami, ale żadnych innych dokumentów potwierdzających ich prawo do legalnego pobytu na terytorium Unii Europejskiej.

Gruzin nie posiadał przy sobie dokumentów. Podczas przeszukania znaleziono przy nim strzykawkę z substancją narkotyczną. Sprawę prowadzą niemieckie służby.

W Łodzi jeździ tramwaj „Wiedźmina”!

Eurowizja Junior 2021: czy wiesz wszystko o konkursie?

Pytanie 1 z 10
W 2003 roku, który kraj stracił prawa organizacji Eurowizji Junior?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE