Stefania już na Szlaku. Poznajcie bliżej gorzowską nosorożycę na Nocnym Szlaku Kulturalnym

2020-09-10 19:05
Stephanorhinus kirchbergensis-poznajcie ją bliżej
Autor: materiał prasowy Urząd Miasta Gorzowa Stephanorhinus kirchbergensis-poznajcie ją bliżej

Prehistoryczne zwierzę będzie ​jedną z atrakcji sobotniego wydarzenia. Na skwerze pod dawnym empikiem Stefania pojawi się na stoisku miejskich urzędników

Nosorożec a w zasadzie nosorożyca została miejską maskotką po tym jak w 2016 roku odkryto jej szkielet sprzed 120 tysięcy lat. Odkrycia dokonano podczas budowy trasy S3.

-W naszym punkcie mieszkańcy dowiedzą się jak doszło do tego, że Stefania z nami jest i promuje miasto na różnych wydarzeniach. Będą puzzle o Stefanii, będzie można wygrać maskotkę a ponadto będziemy dużo opowiadać o samym znalezisku-mówi Marta Liberkowska z wydziału promocji i informacji UM.

Odkryty szkielet jest badany przez naukowców z Wrocławia na tamtejszym uniwersytecie. Jakiś czas temu pojawił się pomysł aby szkielet lub jego replika stał się swego rodzaju atrakcją Gorzowa. Czy tak będzie? Zapytajcie urzędników podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego "podążając" śladami Stefanii.

Wyjątkowa podróż w świat prehistorycznego nosorożca, w sobotę na skwerze w centrum miasta od godziny 18 do 20:30.

Wykopaliska w ulicy Spichrzowej w Gorzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE