Sprawa pobicia Hani wraca na salę sądową w Gorzowie! [AUDIO]

2020-10-14 19:17
gorzów sąd Hania wraca1
Autor: materiały Lubuska Policja Kamil K. podczas zatrzymania w 2017 roku.

Wyrok Kamila K. został uchylony przez sąd wyższej instancji. Sąd rejonowy musi ponownie przyjrzeć się materiałom dowodowym i ponownie wydać wyrok. Apelację złożyła prokuratura, do której przychylił się sąd okręgowy. Jakie pojawiły się argumenty?

Konkubent matki dziewczynki w styczniu został uniewinniony, a oskarżony był o znęcanie się i doprowadzenie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wówczas 2-letnią Hanię. Wtedy sąd argumentował, że nie da się ustalić jak i kiedy powstały obrażenia dziecka. Prokuratura odwołała się od wyroku, twierdząc, że sędzia dokonał błędnych ustaleń.

Posłuchaj co o sprawie mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu:

Obrażenia głowy i płuc powstały 29 marca 2017 roku, wtedy Hania trafiła do szpitala w Gorzowie. Lekarze zauważyli także siniaki i inne zadrapania. Zgłosili to prokuraturze. Kamil K. twierdził, że feralnego dnia dziecko wypadło z wózka, czego nie potwierdziła opinia biegłych. W czwartek (15.10) ma się odbyć nowa rozprawa. Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy- tragedia wydarzyła się w mieszkaniu na osiedlu Słonecznym w Gorzowie. 2-latka była pod opieką konkubenta matki, w ciężkim stanie trafiła na SOR. W chwili zatrzymania oboje opiekunów było pod wpływem alkoholu.

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE