Sikorskiego w Gorzowie znów z poślizgiem! Urzędnicy tłumaczą się

2020-02-13 14:22
sikorskiego młynska
Autor: mz/Mazinio Prace na Sikorskiego przy skrzyżowaniu z Młyńską.

Jest nowy termin zakończenia inwestycji- to 21 czerwca tego roku. Torowisko ma być gotowe do 6 kwietnia. Magistrat pewnie przystanie na nowe daty, bo one nie wynikają - jak czytamy w mailu- z winy wykonawcy.

O przedłużenie realizacji przebudowy wystąpił wykonawca. Urzędnicy aktualnie analizują wniosek. Jak informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu- wina nie leży ani po stronie miasta ani firmy. Opóźnieniu winne są głównie...  podziemne sieci, których nie ma w dokumentacji oraz odkrycia archeologiczne. Ostatnie, sprzed kilku dni, to zabytkowe mury prawdopodobnie Bramy Młyńskiej.

- Trudno jest przypisać winę którejkolwiek ze stron, gdy pojawiają się kolejne prace archeologiczne, a czas ich trwania jest zupełnie niezależny od stron zaangażowanych w realizację inwestycji. Pomimo różnych komplikacji zbliżamy się do finału przebudowy – czytamy w mailu od rzecznika.

Czy tak faktycznie będzie? To nie pierwsza inwestycja drogowa ze sporym opóźnieniem w Gorzowie. Sikorskiego- przypomnijmy- pierwotnie miała być oddana do użytku w sierpniu ubiegłego roku, potem w marcu, a następnie w maju, teraz mamy czerwiec.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE