Sezon w filharmonii czas zacząć. Gorzowska instytucja startuje z przytupem

2022-09-22 13:53
filharmonia gorzowska
Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Na sali wybrzmi jedna z perełek muzyczki klasycznej, znana także osobom na co dzień nie słuchającym tego gatunku - 5 symfonia Beethovena.

Bilety są jeszcze dostępne, po ich zakup warto zajrzeć na stronę placówki. To jednak nie wszystko, co w piątkowy wieczór usłyszy gorzowska publika - mówi Joanna Pisarewicz - dyrektor FG:

O co chodzi z JAKUBEM GRABOWSKIM? | ESKA XD - Ale to już było! #57

Również fantastyczne dzieło - I koncert fortepianowy Liszta - w wykonaniu Pawła Wakarecego, znakomitego pianisty. I oczywiście Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej prowadzona przez maestro Przemysław Fiugajskiego, naszego dyrektora artystycznego.

Początek koncertu o godzinie 19. Inauguracja efektowna - jak podkreślają w instytucji, równie atrakcyjne ma być zakończenie sezonu artystycznego w czerwcu przyszłego roku. Po 10 latach przerwy w Filharmonii wybrzmi opera komiczna - "Napój miłosny". Co w międzyczasie? Do tematu będziemy wracać.

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE