29-latek uciekinier został zatrzymany

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

POŚCIG

Sceny jak z filmu w Lubuskiem! Pościg za kierowcą. Padły strzały!

2023-03-27 14:20

29-latek, który przed weekendem został zatrzymany, będzie miał poważne problemy. Za niezatrzymanie się do kontroli, ucieczkę i staranowanie radiowozu, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jaki informuje policja, powodem wspomnianej ucieczki mógł być 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz posiadanie narkotyków przez mężczyznę.

Przypomnijmy, że w czwartek rano doszło do scen mrożących krew w żyłach. W powiecie słubickim w miejscowości Sułów doszło do pościgu kierowcy volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze musieli użyć broni.

Pościg za kierowcą w Lubuskiem! Policjanci oddali strzały!

Policja około ósmej rano chciała skontrolować volkswagena passata, który poruszał się drogą wojewódzką numer 137. Kierowca jednak nie zatrzymał się przy funkcjonariuszach i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za kierowcą. W pewnym momencie uciekinier zawrócił na jednej z dróg gruntowych i jechał wprost na radiowozów, przy czym doszło do czołowego zderzenia.

- Kierowca volkswagena doprowadził do czołowego zderzenia. Radiowóz został uszkodzony, że policjanci nie byli w stanie kontynuować pościgu. Policjantom na szczęście nic się nie stało - mówi portalowi lubuskier24 Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Funkcjonariusze musieli użyć broni, ale po ich strzałach kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Wokół tego wypadku zostały ustawione posterunki blokadowe. Policja zna markę auta oraz numery rejestracyjne, więc znalezienie podejrzanego będzie tylko kwestią czasu.

AKTUALIZACJA 23.03.2023 15:45:

Policja zatrzymała 27-latka w jednym z mieszkań w powiecie Sulęcińskim. Policja nie chce na razie ujawniać, czy to ta osoba była sprawcą porannego zajścia. Mężczyzna jest przesłuchiwany. Wciąż trwają czynności w tej sprawie.

AKTUALIZACJA 24.03.2023 GODZ. 9:45

Po wczorajszym przesłuchaniu 27-latka, funkcjonariusze wpadli na trop uciekiniera. Kierowca, który wczoraj uciekał przed policją w powiecie słubickim został zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą. 29-latek został pojmany o 2 w nocy i przewieziony do aresztu w Słubicach. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, miał też zakaz prowadzenia pojazdów. Wobec niego trwają czynności pod nadzorem prokuratora.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE