Ruszyły prace przy budowie internatu i poradni w Gorzowie [ZDJĘCIA]

2022-11-28 15:37

Równolegle w obu poszpitalnych budynkach przy ul. Warszawskiej wykonawca rozpoczął pierwszy etap prac związanych z budową internatu i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Teren inwestycji został zabezpieczony. Odbyła się też pierwsza rada budowy.

Ekipy budowlane prace rozbiórkowe prowadzą na wszystkich kondygnacjach budynków. Wyposażenie pozostałe w poszpitalnych pomieszczeniach zostało już zdemontowane, tak samo wszystkie wierzchnie warstwy posadzek. Trwa wyburzanie ścian działowych i skuwanie starych tynków. Ten etap powinien potrwać do końca stycznia. W pomieszczeniach piwnicznych, w obu budynkach, prace mogą potrwać dłużej, a to za sprawą większego zakresu prac rozbiórkowych.

Dalej będziemy wymieniać nadproża w istniejących otworach, a w nowopowstałych najpierw musimy wstawiać belki stalowe, wyburzać ściany nośne. Sukcesywnie, jak już pietra będą „wyczyszczone”, będziemy wchodzić z robotami instalacyjnymi, czyli z wentylacją, branżą sanitarną i elektryką – mówi Tomasz Mackiewicz, kierownik budowy, firma GOTECH.

W ramach inwestycji powstanie stołówka dla niemal 50 osób, z zapleczem kuchennym. W budynku będą dwie klatki schodowe i jedna dodatkowa, prowadząca wyłącznie na kondygnację pierwszego piętra. Będzie też recepcja. Główne wejście do internatu zostanie zlokalizowane od strony południowej. Prace budowlano-montażowe będą polegały m.in. na wymianie okien, rozbiórce części ścian działowych, wzmocnieniu stropów lub ich wymianie, montażu windy. Powstaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, zrealizowane zostaną prace wykończeniowe. Wymieniony zostanie dach, remontu doczeka się również elewacja. Kompleksowo wyposażone zostanie pomieszczenie kuchenne, łazienki i toalety. Powstaną m.in. nowe instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne oraz monitoring – wyliczał Dariusz Mleczak, prezes spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 28,9 mln złotych. – Bardzo się cieszę, że możemy realizować to zadanie w naszym mieście. Jesteśmy lokalną firmą i realizowanie wszelkiego rodzaju zadań na terenie miasta ma dla nas bardzo duże znaczenie. To, z jednej strony, kwestia dzieła budowlanego, a z drugiej duża odpowiedzialność i swego rodzaju presja, bo przecież budujemy dla naszego miasta – powiedział Mariusz Batura, prezes GOTECH Sp. z o.o.

Inwestycja otrzymała wstępną promesę z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 28.9 mln złotych.

Wykonawca, zgodnie z umową, ma 24 miesiące na wykonanie prac. Oznacza to, że oba budynki powinny być gotowe na koniec 2024 roku. Zatem dla uczniów byłyby dostępne od roku szkolnego 2025/2026.

Sonda
Jak oceniasz gorzowskie inwestycje?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE