Rewitalizują aż miło. Mija pięć lat od przyjęcia programu rewitalizacji Gorzowa

2021-12-14 13:17
gorzow
Autor: foto. Jan Wojtanowski

Ścieżka nad Kłodawką , nowy Kwadrat czy centrum Gorzowa to tylko niektóre elementy programu rewitalizacji które zmieniły miasto. Jest ich znacznie więcej a będzie jeszcze więcej.

Właśnie mija piec lat od przyjęcia przez radnych Gminnego Programu Rewitalizacji 2025 plus​. Wykonano również wiele zadań, które choć mniej widoczne na co dzień, stanowią ważny element procesu rewitalizacji. To między innymi opracowanie i wdrożenie programu rozwiązywania problemów zadłużenia czynszowego, czy rozwój usług wsparcia na obszarze rewitalizacji. Zdaniem Wojciecha Kłosowskiego autora programu rewitalizacji Gorzów radzi sobie z nim całkiem nieźle.

Jak chodzę sobie po tej mojej rewitalizacji i oglądam jak to się powoli wdraża to co wymyślaliśmy te pięć lat temu to gęba mi się śmieje od ucha do ucha bo widzę co się zaczyna i wiem mniej więcej czym się skończy. To jest proces , który można uznać za sukces - mówi Wojciech Kłosowski.

Do tej pory pełnej realizacji doczekało się 13 przedsięwzięć, 26 jest w trakcie realizacji, a sześć czeka na uruchomienie. To między innymi Centrum Przesiadkowe.

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
8. Kto był nieoficjalnym mistrzem świata w okresie rozbratu Stowarzyszenia Arcymistrzów z federacją FIDE (od roku 1993)?
Podpalenie choinki w Ośniu Lubuskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE