Remiza w Ciecierzycach powinna być w tym roku

2022-02-03 16:00
Gorzów: Deszczno
Autor: deszczno.pl Urząd Gminy w Deszcznie czeka na oferty firm, które zbudują remizę w Ciecierzycach.

Gmina Deszczno ogłosiła przetarg na budowę nowej siedziby dla strażaków z Ciecierzyc. Na inwestycję uzyskała ponad pół miliona rządowej dotacji.

Jest przetarg na budowę remizy w podgorzowskich Ciecierzycach​. Na inwestycję mieszkańcy czekają od dawna. W miejscu rozebranego starego budynku przy ul. Wiejskiej ma stanąć nowy, parterowy budynek nawiązujący architekturą do dotychczasowego. Pomieści on garaż dla auta strażackiego, szatnie i zaplecze sanitarne dla ratowników, a także pomieszczenie magazynowe dla sołectwa. Na oferty urzędnicy czekają do 21 lutego.

Na remizę otrzymaliśmy dofinansowanie z „Polskiego ładu”. Miejmy nadzieję, że w 2022 roku będzie wykonana, bo wydaje się ze to będzie szybka, prosta budowa - mówi Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Lifting przejdzie też otoczenie budynku, działka z placem zabaw ma zostać uporządkowana, powstaną nowe nasadzenia i altana rekreacyjna. Na wykonie robót firma, która wygra postępowanie będzie miała 10 miesięcy. Na budowę remizy gmina uzyskała 510 tys. zł dofinansowania w ramach Programu "Polski Ład".

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE