Problemy z wypłatą za grudzień. Polacy dostaną inne wynagrodzenie?

2021-12-27 10:58
Problemy z wypłatą za grudzień. Polacy dostaną inne wynagrodzenie?
Autor: pompi

Problemy z wypłatą za grudzień spowodowane są zmianami, które niesie za sobą Polski Ład. Polacy, którzy dostają co miesiąc wynagrodzenie za pracę w pierwszych dniach kolejnego miesiąca mogą się zdziwić. Na ich konto wpłyną inne pieniądze. Chodzi o dostosowanie progów płacowych do nowych zasad rozliczenia.

Kolejny rok przyniesie spore zmiany w wypłatach. Te spowodowane są wprowadzeniem Polskiego Ładu. Polacy, którzy dostają wynagrodzenie za miniony miesiąc na początku kolejnego, mogą spodziewać się innych pieniędzy na koncie. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej” księgowi alarmują, że Polski Ład spowoduje problemy z dostosowaniem progów płacowych do nowych zasada rozliczenia. Chodzi o to, że szczegółowe informacje o pakiecie podatkowym opublikowano w Dzienniku Ustaw 23 listopada, więc nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia. Nie będzie więc czasu na rozliczenie wypłat, tak jak dotychczas.

CZYTAJ TAKŻE: Nietrafiony prezent na święta? Możesz zwrócić i odzyskać pieniądze

Problemy z wypłatą za grudzień jeszcze w grudniu?

Zmian w pakiecie podatkowych jest sporo. Firmy, aby rozliczyć grudniową pracę według aktualnych przepisów muszą to zrobić jeszcze w grudniu. Jeżeli pensje za ostatni miesiąc 2021 roku zostaną wypłacone w styczniu, to już na nowych zasadach.

– Zdecydowana większość naszych klientów wypłaca pensje za grudzień na początku stycznia. Muszą je rozliczyć już zgodnie z Polskim Ładem. A producenci programów księgowych uprzedzają, że mogą nie zdążyć z wprowadzeniem zmian – mówi „Rz” Alicja Borowska-Woźniak z biura rachunkowego ASCS-Consulting.

Od stycznia ma wejść w życie sporo zmian, które utrudnią pracodawcom rozliczanie wynagrodzenia dla swoich pracowników. – Nowa kwota zmniejszająca PIT, skomplikowane wzory na ulgę dla klasy średniej, zakaz odliczania składki zdrowotnej – wymienia doradca podatkowy Artur Kowalski. "Rz" proponuje, by przyspieszyć wypłaty i rozliczyć na starych zasadach. – Kodeks pracy tego nie zabrania – zaznacza adwokat Artur Rycak.

Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE