Prezydent Gorzowa liczy na pieniądze z KPO. Dzięki nim sfinansować będzie można budowę internatu CEZiB

2022-09-06 15:52
iternat cezib
Autor: foto. UM Gorzów

Inwestycja może kosztować ponad 40 mln zł. Tyle w każdym razie chce jedyny oferent, który zgłosił się do przetargu. To zdecydowanie więcej niż ma gorzowski samorząd. Pieniądze z KPO pozwoliłyby rozstrzygnąć przetarg.

Bez KPO przetarg na internat CEZiB-u trzeba będzie unieważnić - przyznaje prezydent Gorzowa. Kolejny przetarg przyniósł jedną ofertę na 42 mln zł. To zdecydowanie więcej niż chce zapłacić miasto. Rozwiązaniem mogłyby być pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Jacek Wójcicki liczy, że wkrótce się pojawią.

Chcielibyśmy, żeby te pieniądze zostały jak najszybciej uruchomione, ponieważ właśnie w KPO mamy złożony projekt finansowania tego obiektu. Jeżeli te pieniądze zostaną uruchomione i KPO będzie możliwe do zrealizowania przez samorządu, to wtedy będziemy mogli spokojnie rozstrzygnąć przetarg - mówi prezydent Gorzowa.

Rzecz w tym, że polski rząd o KPO mówi coraz mniej. Jeżeli pieniądze nie będą dostępne, miasto zmuszone będzie przetarg unieważnić i liczyć na to, że kolejne postępowanie będzie bardziej korzystne.

W planowanym internacie mieszkać ma 83 uczniów. W znajdzie się tam także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Centrum Doradztwa Zawodowego. Przedsięwzięcie prowadzi spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Prosty quiz o Polsce

Pytanie 1 z 10
"Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu, tu, tu tu.." śpiewa:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE