Pożar dużego kurnika w Borku pod Gorzowem ugaszony

2022-06-09 15:56
gorzów kurnik borek 1
Autor: materiały straż pożarna Gorzów Strażacy użyli specjalistycznego sprzętu.

15 jednostek straży pożarnej, ochotniczej i państwowej, walczyło z ogniem w gminie Deszczno. Akcja gaśnicza trwała około dwóch godzin. Jeszcze przez jakiś czas będzie trwać dogaszanie. Całe szczęście, że w środku nie było kurczaków.

Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało, bo kurnik dopiero miał być zasiedlony. Strażacy zostali zaalarmowani w czwartek (9.06) około godz. 12.55. Palił się budynek na fermie drobiu, długi na 90 metrów, szeroki na 15 metrów i wysoki na 8 metrów.

gorzów kurnik borek 2
Autor: materiały straż pożarna Gorzów Zaangażowanych było kilkudzięciu strażaków.

- Okazało się, że w ciągu sześciu kurników, drugi z nich praktycznie cały objęty jest pożarem. Na szczęście żadnych zwierząt nie było w środku. Kurnik przygotowywany był do zasiedlenia. Sąsiadujące budynki oraz las nie były zagrożone - opowiada Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

gorzów kurnik borek 3
Autor: materiały straż pożarna Gorzów Cały kurnik był zajęty ogniem.

Wstępnie prawdopodobnie przyczyną ognia była nagrzewnica znajdująca się w kurniku. Szczegóły ustali biegły. Po akcji właściciel oszacuje straty, ale nie będą one małe.

Poszukiwani w sprawie wyłudzeń VAT zatrzymani

QUIZ. Znane dzieci sławnych rodziców. Potrafisz ich dopasować? 8/15 to minimum!

Pytanie 1 z 15
Kaia Gerber, wzięta modelka, jest niezwykle podobna do swojej pięknej mamy. Czyją jest córką?
Znane dzieci sławnych rodziców. Potrafisz ich dopasować?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE