Ponad 700 medyków przetestowanych w Gorzowie. Jakie są wyniki?

2020-04-30 16:14
szpital gw
Autor: materiały szpitala Gorzów Zestaw testowy dla medyków.

Kolejne badania przejdą pracownicy pozostałych oddziałów gorzowskiego szpitala. Testy są bezpłatne i dobrowolne, finansuje je NFZ. Mają one potrwać do 23 maja.

Jak informuje Katarzyna Wójtowicz z gorzowskiej lecznicy- wszystkie wyniki były negatywne, czyli żaden z medyków, który został poddany badaniu, nie jest zakażony COVID-19. Jako pierwsze testom poddały się dwa zespoły- ze szpitala zakaźnego oraz ratownicy z SOR-u.

Kolejni, którzy zostaną przebadani to pracownicy poradni i zakładów diagnostycznych. Wymazy z nosa i gardła pobierają wyznaczone osoby. Następnie trafiają one do laboratoriów w trzech miejscach- w Poznaniu, Pucku i Krakowie. Badania gorzowskich medyków potrwają do 23 maja.

Badanie RT-PCR to test genetyczny, który pozwala na wykrycie wirusa w próbce wymazu pobranego od pacjenta ze śliny lub wymazu nosowo-gardłowego. Jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE