Pierwszy sukces gorzowskiego programu in vitro

2022-05-30 17:09
Moje dziecko nie chce pić z butelki. Co robić?
Autor: Getty images

Do miejskiego programu leczenia bezpłodności zakwalifikowano 10 par. Jedna już oczekuje dziecka. W tym roku miasto wyda na ten cel 170 tys. zł.

Pierwsze dziecko w drodze. Gorzowski program in vitro przynosi pierwsze efekty. Do leczenia niepłodności zakwalifikowano 10 par. W jednym przypadku jest już sukces, ponieważ gorzowianie spodziewają się potomstwa. Program cały czas działa i kolejne pary mogą się do niego zgłaszać.

Program jest wieloletni. Pandemia trochę nam spowolniła funkcjonowanie tego programu, ale teraz działa on już pełną parą, więc czekamy na zgłoszenia - mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

W tym roku na miejski program in vitro Gorzów wyda 170 tys. zł, natomiast na całość przeznaczono 450 tys. zł. Pary, które zostaną do niego zakwalifikowane, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Program realizuje klinika z Poznania.

QUIZ. Czy znasz polskie powieści kryminalne? Nawet najwięksi fani mają problem z pytaniem numer 5

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Który z autorów stworzył prawniczkę Joannę Chyłkę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE