Piątek nie przybijamy! Urzędnicy proszą gorzowian by zmienili sposób witania się

2020-03-12 14:59
Gorzów
Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów Bezpieczniej głośno powiedzieć Dzień Dobry.

Specjalne kartki informacyjne pojawiły się już w gorzowskich urzędach. Nie podawanie ręki na przywitanie to nie brak kultury, to objaw odpowiedzialności - przekonują urzędnicy. Do mediów trafił komunikat w tej sprawie.

Pozamykane szkoły, odwołane rozgrywki sportowe i imprezy masowe, kolejne ograniczenia wprowadzane przez sądy, urzędy i inne instytucje. To wszystko ma utrudnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Eksperci przypominają, że ważnym elementem profilaktyki jest higiena.

Dlatego na drzwiach Urzędu Miasta i na korytarzach pojawiły się specjalne kartki. Urzędnicy proszą aby nie podawać sobie rąk na przywitanie by... dbać o bezpieczeństwo. Swoje i innych.

Przypomnijmy: magistrat poprosił także mieszkańców by sprawy urzędowe - w miarę możliwości - załatwiali przez internet lub listownie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE