Od grudnia nowy rozkład jazdy pociągów. Zobacz, co się zmieni w Gorzowie

2022-12-08 12:54
PKP Gorzów
Autor: Anna Kluwak

Cztery pociągi dalekobieżne, trzy do Poznania i reszta do Krzyża, Kostrzyna, czy Zielonej Góry. Od 11 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Jeżeli podróżujecie na tych trasach, koniecznie sprawdźcie rozkład.

W drugi weekend grudnia kolej w Polsce całkowicie zmienia swój rozkład jazdy. W Gorzowie będzie to bardziej korekta, niż zmiana, bo tak naprawdę od grudnia ubędzie nam tylko jeden pociąg dalekobieżny. Mowa tutaj o IC Matejko. To bezpośredni pociąg na południe Polski, do Krakowa, ale tak naprawdę z Gorzowa on nigdy nie odjechał. Nie odjechał jako pociąg, ale odjechał jako autobus. Przez rok na trasie Gorzów - Zielona Góra - Gorzów, w miejsce składu wagonowego kursowała kolejowa komunikacja zastępcza. Poranne połączenie niestety znika z siatki, bo okazało się, że tory między Zbąszynkiem a Zieloną Górą, po których od dawna miał jeździć ten pociąg, wciąż są w remoncie.

Z Gorzowa pojedziemy więc tylko do Warszawy i Lublina pociągami IC Lubuszanin i TLK Zamoyski oraz do samej Warszawy IC Dionizos. Czwarte dalekobieżne połączenie, to pociąg do Gdyni. TLK Bory Tucholskie co prawda odjeżdża z Kostrzyna nad Odrą, ale najwięcej pasażerów podróżuje na trasie z Gorzowa.

W nowym rozkładzie zostaną też trzy bezpośrednie połączenia do Poznania i z powrotem, obsługiwane przez spółkę Polregio. Ten sam przewoźnik zawiezie nas do miejscowości położonych na trasie Kostrzyn -Krzyż oraz do Zielonej Góry. Chociaż w przypadku Zielonej Góry wciąż trudno mówić o bezpośrednim połączeniu, bo wspomniana wcześniej linia kolejowa 358 nie może doczekać się końca remontu.

W nowym rozkładzie jazdy z Gorzowa Wielkopolskiego w różnych kierunkach odjedzie aż 40 pociagów - regionalnych i dalekobieżnych. Pierwszy pociąg ze stacji Gorzów wyjedzie wcześnie rano - tuż przed godziną 5:00, a ostatni - w kierunku Krzyża odjedzie kilkanaście minut przed 23:00

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE