O włos straciłby 50 tysięcy złotych. Zadziałała pracownica banku!

2021-12-06 16:30
gorzów senior tel
Autor: jcfrog/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Oszuści nie odpoczywają, a okres przedświąteczny jest dla nich szczególnie atrakcyjny, bo w świątecznej gonitwie jesteśmy mniej czujni. Gorzowianina przed stratą oszczędności ochroniła pracownica banku. Mężczyzna uwierzył w historię o wypadku spowodowanym przez jego córkę.

Do starszego mieszkańca Gorzowa zadzwoniła kobieta, która podała się za jego córkę. Powiedziała, ze spowodowała wypadek, a jedynym wyjściem jest przekazanie kaucji- ponad 50 tysięcy złotych.

Mężczyzna wybrał się do banku i trafił na kompetentną pracownicę, która zaczęła go wypytywać o całą sprawę. Ostrzegła go także przed oszustami. Wtedy gorzowianin przedstawił jej swoją historię. Pracownica zadzwoniła do jego córki i okazało się, że żadnego wypadku nie było. Tym samym mężczyzna nie stracił 50 tyś złotych. O sytuacji powiadomił policję.

Mundurowi przypominają, by weryfikować informacje, które są przekazywane przez telefon. Wystarczy zakończyć połączenie i samodzielnie wybrać numer do osoby, która rzekomo wcześniej do nas dzwoniła.

Olsztyn. Spowodował kolizję. Miał ponad 3 promile!

QUIZ: Mikołajkowy generator pomysłów na prezent dla niej

Pytanie 1 z 7
Kiedy Ona ostatnio była u kosmetyczki lub fryzjera?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE