Nowe kierunki i możliwości na AJP w Gorzowie [AUDIO]

2020-03-03 19:47
ajp gorzow
Autor: Fragles Rektorat AJP przy ul.Teatralnej w Gorzowie.

Magisterka z informatyki i pedagogiki oraz pielęgniarstwo proponuje przyszłym studentom gorzowska uczelnia. Nowy kierunek to spore wyzwanie, trwają intensywne prace przy Chopina.

Gorzowska uczelnia dynamicznie działa i poszerza ofertę. Modyfikuje, o ile jest tak szansa, kierunki już istniejące odpowiednio do potrzeb rynku pracy. Trzeba nadążać za zmieniającym się światem. Na studentów czekają stypendia i kształcenie w systemie dualnym.

Jakie pojawią się nowe kierunki? Mówi Przemysław Słowiński, prorektor do spraw kształcenia Akademii im. Jakuba z Paradyża:

Wyróżniające się jednostki mają szansę na programy stypendialne Erazmus czy stypendia na wydziale technicznym. Tam też oferowane są studia dualne. Student łączy zajęcia akademickie z pracą w firmie, co daje mu lepsze możliwości na rynku pracy.

Jednak najwięcej wysiłku i finansów włożone zostanie w uruchomienie pielęgniarstwa. Rekrutację zaplanowano na lipiec. Obecnie przy Chopina tworzona jest baza laboratoryjna. Już gotowe są dwie pracownie, powstanie jeszcze oddział szpitalny z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja kosztować będzie kilka milionów złotych, dlatego AJP stara się o dotację z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE