Międzyrzecz: Zamiast dostarczać towar woleli go kraść. Policja rozbiła zorganizowaną grupę złodziei

2021-02-24 7:22
złodzieje mrzecz
Autor: foto. Lubuska Policja

Mieli dostarczać zamówiony towar, zamiast tego kradli go. Straty szacowane są na 2,5 miliona złotych a liczba skradzionych przedmiotów liczona jest w tysiącach.

Policjanci z Międzyrzecza i Gorzowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą​, którą kierował właściciel firmy transportowej. Pomagali mu członkowie rodziny i pracownicy. Sposób działania był prosty. Z naczep samochodów znikały towary a firma zgłaszała policji kradzieże. To wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy zaczęli bacznie przyglądać się temu co dzieje się w tej firmie. Przez kilka miesięcy policjanci prowadzili działania operacyjne i zbierali materiał dowodowy.

Mówi Marcin Maludy rzecznik lubuskiej policji:
policja mrzecz
Autor: foto. Lubuska Policja

Do sprawy zatrzymano osiem osób. Siedem usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanej przez 56-letniego właściciela firmy, która dokonywała włamań do wnętrza naczep transportów ciężarowych i kradzieży z ich wnętrza różnego rodzaju przedmiotów.

policja mrzecz2
Autor: foto. Lubuska Policja

Za tego typu przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował pięcioro z nich na okres od 21 dni do trzech miesięcy.

qz-2XmN-zeTi-PQ1s

Kradzież doskonała? W taki sposób para z Gliwic wyniosła z drogerii cenne kosmetyki. Nagranie szokuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE