Międzyrzecz: Zamiast dostarczać towar woleli go kraść. Policja rozbiła zorganizowaną grupę złodziei

2021-02-24 7:22
złodzieje mrzecz
Autor: foto. Lubuska Policja

Mieli dostarczać zamówiony towar, zamiast tego kradli go. Straty szacowane są na 2,5 miliona złotych a liczba skradzionych przedmiotów liczona jest w tysiącach.

Policjanci z Międzyrzecza i Gorzowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą​, którą kierował właściciel firmy transportowej. Pomagali mu członkowie rodziny i pracownicy. Sposób działania był prosty. Z naczep samochodów znikały towary a firma zgłaszała policji kradzieże. To wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy zaczęli bacznie przyglądać się temu co dzieje się w tej firmie. Przez kilka miesięcy policjanci prowadzili działania operacyjne i zbierali materiał dowodowy.

Mówi Marcin Maludy rzecznik lubuskiej policji:
policja mrzecz
Autor: foto. Lubuska Policja

Do sprawy zatrzymano osiem osób. Siedem usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanej przez 56-letniego właściciela firmy, która dokonywała włamań do wnętrza naczep transportów ciężarowych i kradzieży z ich wnętrza różnego rodzaju przedmiotów.

policja mrzecz2
Autor: foto. Lubuska Policja

Za tego typu przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował pięcioro z nich na okres od 21 dni do trzech miesięcy.

qz-2XmN-zeTi-PQ1s

Kradzież doskonała? W taki sposób para z Gliwic wyniosła z drogerii cenne kosmetyki. Nagranie szokuje
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE