Lubuskie: Złapano cmentarnego złodzieja. Został aresztowany. Co mu teraz grozi?

2023-01-11 14:09
Lubuskie: Złapano cmentarnego złodzieja w Rzepinie
Autor: Materiały prasowe KPP Słubice

Cała akcja miała miejsce w miniony piątek. To właśnie wtedy policja z Rzepina otrzymała zgłoszenie o tajemniczej osobie, która w mundurze z emblematami służby celnej okradała pomniki na cmentarzu.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce pobytu złodzieja. Mężczyzna dokonywał kradzieży zniczy, wiązanek i kwiatów na cmentarzu w Rzepinie po Nowym Roku. Z racji tego, że robił to w krotkich odstępach czasowych, to został szybko namierzony.

- W miejscu przebywania 40-latka policjanci ujawnili skradzione przedmioty jak i metalowy pręt, którym zaatakował świadka zdarzenia. Wymiar sprawiedliwości w stosunku do zatrzymanego wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - czytamy w komunikacie KPP w Słubicach.

Złodziej został zatrzymany i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE