Lubuskie talenty ze stypendiami

2021-10-20 17:50
Gorzów: stypendia
Autor: lubuskie centrum informacji/lubuskie.pl Tegoroczni stypedyści programu "Lubuskie Talenty".

Marszałek województwa lubuskiego trzeci raz przyznał stypendia dla zdolnych uczniów. Pomoc trafiła do 149 uczniów szkół podstawowych i 209 licealistów.

Ponad 350 młodych Lubuszan otrzymało stypendia ​od marszałka województwa. Na stronie urzędu pojawiły się listy rankingowe. Wysokie miejsca zajmują w nich uczniowie z Gorzowa i północy województwa lubuskiego.

Wśród uczniów lubuskich podstawówek pierwsze i trzecie miejsce zajęli gorzowianie. Natomiast wśród licealistów dwa pierwsze miejsca przypadły mieszkańcom Sulęcina. Stypendia "Lubuskie Talenty" trafiły do 149 uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Co miesiąc otrzymają oni 600 zł. 800 zł to z kolei wysokość wsparcia dla licealistów. W tym roku pomoc otrzymało 209 osób.

Stypendia trafiły do uczniów, którzy osiągają dobre wyniki z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatyki lub języków obcych. Stypendia mają pomóc młodym mieszkańcom regionu realizować ich pasje. To już trzecia edycja programu "Lubuskie Talenty".

QUIZ: Travis Barker - jak dobrze go znasz?

Pytanie 1 z 6
Kiedy Travis Barker się urodził?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE