Lubuskie: Strażacy walczyli z płomieniami w morderczych warunkach

2022-06-20 10:59
pożar mosina
Autor: OSP Santocko Pożar lasu w Mosinie.

Mimo ponad trzydziestu stopni na termometrach i silnego wiatru dziesiątki strażaków zawodowych i ochotników poradziło sobie w niedzielę (19.06) z dwoma groźnymi zdarzeniami w regionie.

Przed godz.13 sulęcińscy strażacy dostali zgłoszenie o pożarze wysypiska śmieci w Długoszynie. Na miejsce od razu zostało wysłanych 15 zastępów straży. Ogień obejmował blisko trzydziestometrową hałdę na obszarze jednego hektara. Po opanowaniu płomieni - w celu zażegnania niebezpieczeństwa - ciężkim sprzętem śmieci były jeszcze przerzucane i schładzane wodą.

#Goraca20 Radia ESKA – Numer 1. notowania z 17.06.2022

Z kolei po godz. 14 płomienie wybuchły w lesie w Mosinie koło Witnicy. Ogień strawił blisko 10 hektarów terenu. Na miejscu pracowało aż 25 zastępów strażaków.

Akcja prowadzona była w trudnych warunkach pogodowych. Z pomocą dwóch samolotów gaśniczych ogień udało się ujarzmić po blisko 4 godzinach. Późnym wieczorem zakończyło się dogaszanie.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Pytanie 1 z 10
Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE