Lubuskie ma drugiego wicewojewodę – Olimpię Tomczyk-Iwko

2021-11-22 15:50
Gorzów: luw
Autor: SG Olimpia Tomczyk-Iwko.

Kiedyś warzyła piwo, teraz będzie zajmować się programami europejskimi i rządowymi. Nowa wicewojewoda ma reprezentować rząd przede wszystkim na południu regionu lubuskiego.

Olimpia Tomczyk-Iwko drugim wicewojewodą lubuskim. ​Pracę rozpoczęła dzisiaj (22.11). Nowa wicewojewoda zajmie się polityką społeczną, nadzorować będzie wydział programów europejskich i rządowych, a także zabytkami oraz jakością artykułów rolno-spożywczych. Drugi wicewojewoda jest potrzebny, bo jest więcej obowiązków.

Mamy Polski Ład, inwestycje strategiczne, mamy programy popegeerowskie. To wszystko to obszar, który wymaga bardzo ścisłego kontaktu samorządu z wojewodą. Powołanie drugiego wicewojewody to ogromne wsparcie - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Gorzów: luw
Autor: SG

Olimpia Tomczyk-Iwko pochodzi z Zielonej Góry. Do polityki weszła przez ugrupowanie Kukiz 15, teraz należy do Solidarnej Polski. Prowadziła firmę, zajmowała się produkcją piwa rzemieślniczego.

Czy to niedobór fosforu?

Pytanie 1 z 9
Czy twoje mięśnie stały się bardziej osłabione niż zwykle?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE