luw gorzów

i

Autor: fot. archiwum

Lubuskie gotowe na falę imigrantów z Ukrainy

2022-02-24 13:27

Otwarty konflikt za wschodnią granicą Polski wybuchł dzisiaj (czwartek 24.02) wczesnym rankiem, ale urzędnicy na taką ewentualność przygotowywali się wcześnie.

Wojewoda Władysław Dajczak wcześniej spotkał się online z wszystkimi starostami. Nie ma jeszcze prognoz mówiących o dokładnej ilości ludzi, którzy mogliby w nasz rejon przybyć. Mówi Waldemar Gredka, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim:

Leszek Miller: Putin rozbije się o granice NATO. Polska jest bezpieczna

Tak naprawdę największy napływ jest na granicę, te osoby będą przemieszczane na terytorium Polski. Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji przygotowuje różnego rodzaju scenariusze, które później będą wdrażane w życie. Jesteśmy na to przygotowani.

Jak dowiedzieliśmy się- w gorzowskim ratuszu, w najbliższej okolicy przygotowano sześć punktów dla uciekających przed wojną. Będą one w stanie pomieścić 450 osób.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Pytanie 1 z 15
Jaki kraj, zaznaczony najciemniejszym kolorem, jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE