Lubuskie: Dwie nowe karetki dla powiatów sulęcińskiego i świebodzińskiego

2020-09-04 16:54
Gorzów: karetka
Autor: Mateuszgdynia/wikipedia.org Nowe karetki trafią do Krzeszyc i Łagowa.

Za kilka tygodni do województwa lubuskiego trafią dwie nowe karetki. Ma to rozwiązać problem z dojazdami karetek w dwóch powiatach: sulęcińskim i świebodzińskim. Docierały one z opóźnieniem do potrzebujących. Karetki zakupiły samorządy i szpitale, a utrzymanie zespołów ratowniczych będzie w gestii rządu.

Dwie nowe karetki trafią do województwa lubuskiego. Poprawi to sytuację pacjentów dwóch powiatów: sulęcińskiego i świebodzińskiego. Karetki dojeżdżały tam do chorych z opóźnieniem. Stąd starania wojewody o zwiększenie ich liczby. Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę. Władze powiatu sulęcińskiego starały się o karetkę od lat. Przygotowano mieszkanie dla ratownika, co było warunkiem koniecznym, żeby ją otrzymać.

Karetka stacjonować będzie w Krzeszycach. Tam będą zadysponowani ratownicy. To będzie niesamowita zmiana in plus dla mieszkańców powiatu sulęcińskiego - mówi Tomasz Jaskuła, starosta sulęciński.

Gorzów: LUW
Autor: SG Spotkanie w sprawie karetek odbyło sie w LUW.

Zakup karetek sfinansowały samorządy i szpitale. Jeden taki wóz to koszt 700 tysięcy złotych. Strona rządowa bierze na siebie utrzymanie karetek i wynagrodzenia zespołów ratowniczych. Samochody pojawią się w ciągu kilku tygodni. Całe Lubuskie zabezpieczać będą 54 karetki, jeden motocykl i dwa śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE