Łąka na Górczynie jeszcze wiosną czy na jesień? Nad tym zastanawiają gorzowscy urzędnicy

2020-05-04 15:49
Czy takie widoki zagoszczą na dobre w Gorzowie?
Autor: Nick Smith/geograph.org.uk Czy takie widoki zagoszczą na dobre w Gorzowie?

Miejska łąka ma pojawić się w Parku 750-lecia przy ul. Czartoryskiego. Wysianych będzie 350 m2 parku. Zajmie się tym fundacja "Łąka" która robi to w całej Polsce. Organizacja dostarczyła także nasiona. To kiedy zostaną posiane powinniśmy wiedzieć jeszcze w tym tygodniu.

Wiemy natomiast, że takich miejsc w Gorzowie ma pojawić się kilka. Wyznaczono obszary, na których są już rośliny kwitnące i mogą w obecnym sezonie wegetacyjnym być koszone ze zmniejszoną częstotliwością aby stworzyć efekt łąki.

Jak się okazuje zieleń w Gorzowie może być jeszcze bardziej widoczna. To z uwagi na ograniczenia w koszeniu traw. Prezydent miasta Jacek Wójcicki podjął decyzję o zmianie organizacji harmonogramu utrzymania zieleni w mieście. Tereny zielone mają być koszone rzadziej niż dotychczas.

W tej sprawie będą potrzebne dodatkowe aneksy do umów z firmami, które zajmują się miejską zielenią na co dzień.

Koszone tak jak do tej pory będą miejsca gdzie jest to niezbędne dla bezpieczeństwa mieszkańców czyli np. te w których zieleń może ograniczać widoczność kierowcom samochodów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE