Kostrzyn: Nie chciał wyjeżdżać z Schengen, kupił dokumenty bez polskich znaków

2022-09-27 11:27
podrobione dokumenty
Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podrobiony dokument w świetle UV

43-letni Sudańczyk na kolejne decyzje sądu czeka w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Mężczyzna wpadł w trakcie kontroli gorzowskich graniczników w Kostrzynie nad Odrą.

Sudańczyk do kontroli przedstawił polską kartę pobytu, zezwolenie na pracę w Polsce, zaświadczenie o zameldowaniu czasowym oraz paszport. Niepodrobiony okazał się tylko ten ostatni. Dokumenty były złej jakości, nie miały polskich znaków - mówi mjr Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

Fałszowali dokumenty i wyprali ponad 5 mln zł

Cudzoziemiec na terenie Unii Europejskiej mieszka od pięciu lat - początkowo jako student. Po wygaśnięciu studenckiej wizy postanowił złożyć wniosek o status uchodźcy w Niemczech. Jego wniosek został negatywnie rozpatrzony, a on sam zobowiązany do opuszczenia Strefy Schengen.

Polskie dokumenty pobytowe miały pozwolić 43-latkowi przebywać dalej na terenie Strefy. Za samo posłużenie się nimi obcokrajowiec dostał grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych, którą przyjął dobrowolnie.

QUIZ. Gwara podlaska. Spróbuj zrozumieć chociaż połowę z tych słów

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Mieszkańcy Białegostoku...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE