Kolejni nowi funkcjonariusze ​w lubuskiej policji. Tym razem czworonożni

2022-08-04 10:25
Lafi z przewodniczką
Autor: foto. Policja Gorzów

Lafi i Dex to dwa owczarki niemieckie, które niedługo rozpoczną służbę w szeregach policji.

Lafi i Dax w przyszłości będą wykorzystywane do działań poszukiwawczych, służby patrolowej oraz działań w pododdziałach zwartych. Ale teraz czeka je oraz ich przewodników 6-miesięczne szkolenie ze specjalistami z Zakładu Kynologii w Sułkowicach. Przewodnicy szkolą się z zakresu taktyki i techniki użycia psów, kynologii policyjnej i tresury oraz odbywają zajęcia z praktycznej tresury psów. Uczą się zasad o właściwym szkoleniu, pielęgnacji ich podopiecznych oraz ich żywienia. Za pół roku będą to dwa, świetnie funkcjonujące duety, rozumiejące się bez słów. Lafi trafi do Gorzowa a Dex będzie służył w Zielonej Górze.

W Lubuskiej Policji w służbie wykorzystywanych jest 30 psów. Wśród nich psy patrolowo-tropiące, do wyszukiwania narkotyków oraz materiałów pirotechnicznych. Jest też pies bojowy, których w całym kraju jest zaledwie pięć.

Quiz o Polonezie

Pytanie 1 z 10
Nazwa "Polonez" została wybrana...
Struś Tadzio na rehabilitacji
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE