Kilkoro dzieci połknęło kulki magnetyczne. Gorzowscy medycy apelują do rodziców! [AUDIO]

2021-05-27 17:37
gorzów szpital kulki
Autor: materiały szpitala Gorzów Takie kulki połknęła prawie 1,5 roczna dziewczynka.

Przede wszystkim chodzi o to, by dorośli uważali czym bawią się ich pociechy. W Gorzowie w szpitalu było kilka takich przypadków. Na szczęście żadna z sytuacji nie zakończyła się tragicznie, bo w porę udzielono pomocy.

Ostatni przypadek dotyczy 14-miesięcznej dziewczynki, której mama nie wiedziała co połknęła. Dziecko w stanie ciężkim trafiło na stół i przeszło operację. Lekarze przestrzegają, że kulki magnetyczne nie nadają się do zabawy dla takich maluchów.

- Kulki poważnie uszkodziły przewód pokarmowy dziewczynki - mówi Tomasz Grzechnik, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej w gorzowskiej lecznicy:

Dziecko czuje się dobrze, przebywa na oddziale. Gdy dochodzi do takich sytuacji, że nie wiemy co połknął maluch- trzeba obejrzeć zabawki czy nie brakuje jakiejś części. Ważna jest też obserwacja dziecka.

Jakie obajwy powinny zaniepokoić? Wyjaśnia ordynator Grzechnik:

Nie należy podawać środków przeczyszczających. Najlepiej skorzystać z pomocy medyków. Zbliża się Dzień Dziecka- kupując zabawki zwracajmy uwagę na to czy mają odpowiedni certyfikat i dla jakiego wieku są przeznaczone.

Zabrali jej dziewięcioro dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE