Gorzowski park Róż z opóźnieniem. Co ze zniszczoną roślinnością? [AUDIO i FOTO]

2021-04-20 18:15
gorzów park róż prace 1
Autor: Fragles Aktualnie trwają prace przy schodach parkowych.

Zielony teren w centrum miasta jest ogrodzony i działa na nim ciężki sprzęt. Niestety część nowo posadzonych roślin została przez niego zdewastowana. Trzeba to naprawić. Jest też poślizg w harmonogramie robót.

W parku Wiosny Ludów została spuszczona woda ze stawu, który ma być oczyszczony. Rozebrano także schody, przy których właśnie trwają prace. Wykonawca z Piły, zgodnie z umową, musi naprawić szkody, które wyrządził w nasadzeniach.

O szczegółach naprawy mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza:

Prace w parku Róż nie przebiegają zgodnie z planem. Na razie opóźnienia nie są duże, ale firma poprosiła o zmianę terminu zakończenia rewitalizacji- z sierpnia na wrzesień. Urzędnicy analizują wniosek i argumenty. Wkrótce będzie wiadomo czy się do niego przychylą.

gorzów park róż 2
Autor: Fragles Ciągle jest spuszczana woda ze stawu.

Inwestycja kosztuje prawie 6 mln złotych. Oprócz oczyszczonego stawu, nowych schodów, w parku zostaną przebudowane ścieżki, pojawi się nowe oświetlenie, tarasy, różane pergole, toaleta czy plac zabaw.

Małe sokoły urodziły się na kominie poznańskiej elektrociepłowni!

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE