Gorzowski fyrtel na osiedlu Staszica większy i bezpieczniejszy [AUDIO i FOTO]

2021-04-16 12:35
gorzów fyrtel 1
Autor: Nasz fyrtel-Reja/facebook.com Fyrtel będzie większy i bezpieczniejszy.

Lampy, fotopułapki i altana jeszcze w tym roku mają pojawić się przy ul. Reja, czyli tam gdzie mieszkańcy założyli i opiekują się rekreacyjnym miejscem do wypoczynku. Korzystają z niego gorzowianie ze Staszica, ale także z innych osiedli.

Gorzowianie z ulicy Reja wystąpili o wsparcie do magistratu, a dokładanie złożyli wniosek w ramach inicjatyw lokalnych. Społeczny ogród zostanie rozbudowany, a zadania zostały podzielone między urzędników i mieszkańców.

Kto i co ma do wykonania? - mówi Anna Bonus Mackiewicz z gorzowskiego magistratu:

Fyrtel istnieje pięć lat. Znajduje się na nim domek dla dzieci, huśtawki, ławki i różna roślinność. Niestety wielokrotnie był niszczony, spalono domek, zdewastowano nasadzenia. Sprawców nie znaleziono. Postrachem na wandali mają być właśnie fotopułapki.

gorzów fyrtel 2
Autor: Nasz fyrtel-Reja/facebook.com Rośliny i nasadzenia, mieszkańcy uporządkowali fyrtel.

Gorzowscy urzędnicy aktualnie szukają wykonawcy oświetlenia, które pojawi się do końca roku. Wcześniej, bo latem stanie altana, a już zasadzono nowe rośliny. Koszt całego przedsięwzięcia to 90 tysięcy złotych.

Mateusz Ciawłowski o karierze, muzyce i inspiracjach [WYWIAD]

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE